İletişim

Bel, Boyun Fıtığına Ameliyatsız Tedavi

Fıtık Tedavi de alternatif yöntemler ve faydaları;

Fizyoterapistimizin; Bel fıtığı veya boyun fıtığı olanf birçok kişi daha fazla rahatlama sağlamak için Manuel terapi, Fiziktedavi, Graston, Tıbbi masaj, kuru kupa veya traksıyon içerikli ameliyatsız fıtık tedavi yöntemleri uygulamaktadır.

Bilecik Belediyesi Osmanlı Fizik Tedavi Merkezi

Öncelikle Bizim Sloganımız “Her bel, boyun ağrısı çeken fıtık değil, her fıtık da Amelliyatlık değildir.”

✆ İletişim: 0555 077 0011 

 

“Fıtığa yönelik uygulamamızda kişinin şikayeti, problemli bölgenin durumunu ve rapor sonucunu göz önünde bulundurarak tedavi planı belirliyoruz. Buna göre işinde uzman Fizyoterapistimiz infraruj, elektropati, graston, manuel terapi tekniklerini kullanarak hastaya ve rahatsızlığa en uygun yöntemi belirleyip uygulamakta. İyileşme sürecini hızlandırmak için seans sonrası hastaya  nöromüsküler, deep tushy, shiatsu ve thai tekniklerini harmanlayarak Eğitimli Masör tarafından tıbbi masaj uygulaması da yapılmakta.

“Fıtık tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Biz bir çok hastayı ameliyat teşhisi konmuş olmasına rağmen fizyoterapistimizin uygulamış olduğu tekniklerle ile fıtığı küçülmüş yada tamamen geçmiştir.”

Fizyoterapistimizin yapmış olduğu uygulama;

Omurgayı çevreleyen kas bölgelerinde değişen konsantrasyonlarda konsantre basınç uygulanarak yapılır . Bu uygulama esnasında herhangi bir elektronik alet kullanılmaz Seans esnasında basıncı genellikle parmaklar, mafsallar veya dirsek ile uygulanır. Bir kas spazmına uygulandığında, basınç on ile otuz saniye arasında değişmektedir. Buna ek olarak seans içerisinde uygulanan manuel terapi ve fiziktedavi teknikleri ile omurga esnekliği ve sağlıklı duruş pozisyonu sağlanır. özellikle maneul terapi uygulamasında yer alan germe teknikleri ile diskler arasındaki  daralmalar olumlu yönde etki gösterir.

Bu yöntem boyun fıtığı ağrısı veya bel fıtığı kaynaklı ağrısı olan birçok hastanın rahatlaması sağlanmıştır.  Ayrıca doktorlar tarafından 15 gün fizik tedavi verilmiş yada ameliyat olması gerektiği söylenmiş bir çok hasta yapmış olduğumuz uygulamalar sonucunda olumlu geri dönüşte bulunmuşlardır. Yapılan uygulamalar tamamen elle olduğu için herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Fıtığın nüks etmesi

Fıtık Tedavi

Ancak Fıtık tedavide; Alternatif yöntemlerin, bizim yapmış olduğumuz uygulamaların yada cerrahi müdahalelerin sonunda kişi kendine dikkat etmez ve bel, boyun kaslarını güçlendirmez ise problem kendini tekrarlayacaktır. Zira bu problemlerin temelinde o bölgedeki kasların zayıflığı yatmaktadır. Fıtık terapisi Uygulaması sonrası basit 4 değişik egzersizi 45 gün sabah akşam ve 45 gün sadece sabahları toplam 90 gün boyun yaparsanız hem iyileşme süreci hızlanır hemde tekrarlama olasalığı azalır “

error: Sağ Tuş Engellendi!!