Gtos terapi

Gtos Fıtık Tedavi

Gtos Terapi

GTOS Terapi; yumuşak dokularda (tendon, kas, ligament) oluşan, akut yada kronik, şiddetli ağrı, his, güç kaybı ve hareket kısıtlamalarına neden olan sinirsel sıkışmaları kısa sürede kalıcı olarak çözen neuromuscular bir teşhis ve tedavi yöntemidir.

GTOS Terapi sistemi, hekim kontrolünde ve özel uzmanlarınca, özgün patentli bir cihazla ve deri altına girmeden uygulanan bir manuel teknikdir. Ameliyat, iğne, ilaç ışın elektrik vb. kullanmadığı için bir masajdan bile daha az risk taşımaktadır. Bu sebeple birkaç kez ameliyat geçirmiş kronik vakalardan, ambulansla taşınacak kadar ağır akut vakalara, tansiyon, şeker hastası yaşlıdan 9 aylık hamile bayanlara kadar herkese uygulanabilmektedir. Üstelik teşhis, tedavi, testler ve kalıcılığı artıran GT ağrı okulu (kaldırma teknikleri, duruş ve bunun gibi biyomekanik düzeltmelerin verildiği uygulamalı ders) gibi 4 aşamadan oluşan GTOS Terapi 1-3 saat süren tek bir tedavi seansı kadar hızlı ve ekonomikdir.

Uluslararası patent ve sertifikalara sahip olan ve yardımcı manuel terapi ekipmanları barındıran Gtos Terapi, özellikle klasik tedavilerden sonuç alamayan, ameliyat için uygun olmayan veya ameliyat olmak istemeyen ve ağrılarından kurtulmak isteyen bel fıtığı ve boyun fıtığı hastaları için alternatif bir tedavi yöntemidir.

Gtos Terapi hangi Rahatsızlıklara uygulanmaktadır?

Bel fıtığı, Boyun fıtığı ameliyatı öncesi kesinlikle denenmesi gereken ve yan etkisi olmayan ileri düzey bir manuel tedavi seçeneğidir.

Kanal daralması, omurga diskleri arasında kireçleme, siyatik, mekanik sorunlardan kaynaklı oluşmuş olan bel ağrısı.
Bacaklara yayılan ağrılı durumlar.
Boyun fıtığı, Boyundaki diskler arasında oluşan kireçleme, Kanal daralmasından kaynaklı kollara yayılan ağrı ve uyuşmalar. Tenisçi dirseği, Karpal tünel sendromu gibi dirsek ve el bileğinde oluşan ağrılı durumlar.
Miyofasyal ağrı sendormu, Fibromiyalji gibi insanların hayat kalitesini etkileyen boyun ve sırt bölgesini tutan yaygın ağrılar.
Kas yırtığı, Meniskus yırtığı, Bağ yaralanmaları, Tendon yaralanmaları gibi sportif sakatlıklar.
İskelet kas sistemini tutan tüm ağrılı durumlarda etkin olarak kullanılmaktadır.

Gost terapi yöntemini alanında uzmanlaşmış ve eğitim sertifikası ile GTOS Terapist unvanı almaya hak kazanmış fizyoterapistler tarafından uygulanabilen bu metotta; ışın, iğne, ilaç gibi yöntemler kullanılmamaktadır.

Osmanlı Fizik Tedavi merkezinde işinde uzman Fizyoterapist tarafından yapılan ön değerlendirmeden sonra Fıtık Tedavisi olabilirsiniz. Detaylı Bilgi için.

 

İlginizi Çekebilir

Ameliyatsız Fıtık Tedavi

Bel Boyun Fıtığına Alternatif Yöntem Fıtık Tedavi de alternatif yöntemler ve faydaları; Günümüzde uygulanan standart …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Sağ Tuş Engellendi!!